تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید

بهترین روش ها برای تمیز کردن یخچال

یکی از وسایلی که در خانه ها بیشترین استفاده از آن میشود مسلما یخچال است.وسیله ای که اگر یک روز نباشد یا حتی برای چند ساعت خراب شود تا رسیدن تعمیرکار و تعمیر یخچال,ممکنه است چند ساعت زمان ببرد,در همین زمان کوتاه ممکن است زندگی روزمره مان متوقف شود.چرا که تمام مواد غذایی مان در یخچال نگهداری میشود.همین نگهداری مواد غذایی در یخچال نیز باید به درستی انجام شود و یادمان نرود که در بازه های زمانی کوتاه و مشخص یخچال را تمیز کنیم.البته به روش اصولی.....

در این مقاله قصد داریم تا چند روش درست و صحیح برای تمیز کردن یخچال را به شما آموزش دهیم!

يكي از وسايلي كه در خانه بايد دائم مراقب تمیزي آن باشید، يخچال است. به اين دلیل كه مواد غذايي كه داخل آن نگهداري مي كنید، به مرور زمان كه دچار ماندگي و فساد مي شوند ايجاد باكتري ها و قارچ هايي مي كنند كه بي ترديد سلامت خانواده را به خطر مي اندازد. بنابراين بايد يخچال را به طور دائم تمیز كنید. براي ساده كردن اين كار مي توانید از راهكارهاي زير استفاده كنید:


براي شروع كار قسمت هاي متحرك بدنه يخچال را بیرون بیاوريد. اگر تكه هايي از مواد غذايي روي طبقه هاي يخچال مانده و خشك شده، دستمالي را به آب دغ آغشته كنید و روي آن بیندازيد تا راحت تر پاك شوند. بهتر است كه در دقايق اولیه روي سیني ها آب دغ نريزيد. بعد از چند دقیقه سیني ها و طبقه هاي يخچال را با آب گرم و صابون و ابري نرم بشويید.

بهتر است براي تمیز كردن قسمت هاي داخلي يخچال از مواد طبیعي استفاده كنید زيرا بوي مواد شیمیايي تا مدت ها در يخچال باقي مي ماند و حتي ممكن است به مواد غذايي هم سرايت كند. براي اين منظور هفت پیمانه آب را با يك پیمانه جوش شیرين تركیب كنید و با يك ابر كوچك و نرم، يخچال را از بالا به پايین تمیز كنید. به اين ترتیب قسمت هاي تمیز دوباره كثیف نمي شوند.

لولاها و درزهاي يخچال را با استفاده از يك خلال دندان و مقداري پنبه تمیز كنید.

نوار لاستیكي را فراموش نكنید. اين قسمت به دلیل شكل آكاردئوني همواره آلودگي هاي بسیاري را در خود جاي مي دهد. اگر نوار لاستیكي يخچال شما قابلیت جدا شدن و نصب دوباره را دارد، آن را بیرون بیاوريد و با آب گرم و صابون بشويید و در هواي آزاد خشك كنید. اگر در بخش هايي از آن كپك ديديد، حتما از مايع سفیدكننده و ضدعفوني كننده استفاده كنید. براي پاك كردن نوارهاي لاستیكي ثابت از تركیب يك پیمانه سركه و دو پیمانه آب استفاده كنید. فراموش نكنید كه نوار لاستیكي اگر بیش از اندازه خشك شود، ممكن است ترك بخورد كه در اين صورت هواي فضاي بیروني وارد محیط داخلي يخچال مي شود و نتیجه آن فشار آمدن به موتور و فساد زودرس مواد غذايي است. بنابراين اگر بعد از شست وشو متوجه خشكي نوار شديد، كمي وازلین به آن بمالید.

بعد از پاك كردن و شستن قسمت هاي ثابت و متحرك يخچال، آنها را با يك حوله نخي و تمیز خشك كنید.

در زمان چیدن دوباره وسايل داخل يخچال به تمیز بودن ظروف داخل يخچال و تاريخ مصرف مواد غذايي توجه كنید. مواد غذايي مانده و در حال فساد را دور بريزيد و يخچال تمیز شده را از بوي اين مواد آلوده نكنید. شیشه ها، قوطي ها و ظرف هاي داخل يخچال را با محلول جوش شیرين و آب تمیز كنید و قبل از اينكه آنها را در جاي خود قرار دهید به طور كامل خشك كنید.