تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید

اطلاعات اولیه درباره انواع ماشین ظرفشویی در بازار ایران

ماشین ظرفشویی وسیله ای است که به بازار آمد تا تا خانه داری را سریعتر و سریعتر کند.شاید تا همین چند سال پیش ما به ماشین لباسشویی به چشم یک وسیلهئ غیرضروری و تجملاتی نگاه میکردیم اما امروز این وسیله به خوبی و درستی جای خود را در در خانه های ایرانیان پیدا کرده است.اما چیزی که خیلی خلیی مهم است این است که در زمان خرید این وسیله باید نکاتی را دقت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.در این مقاله به ویژگیهای ماشین های لباسشویی که در بازار ایران وجود دارند میپردازیم تا ببینیم برای خرید چه ماشین ظرفشویی با چه ویژگ ها و عملکردهایی برای ما مناسب و کافی است.چرا که اگر وسیله ای که میخریم کارکرد کمتری از نیاز ما داشته باشد عملا پولمان را درو ریختیم یا اگر خیلی خیلی بیشتر از رفع نیازهای ما ویژگی و امکانات داشته باشد بازهم نادرست هزینه کردیم و ممکن است در زمان کار با دستگاه دچار مشکل شویم و مشین ظرفشویی که تازه خریده ایم.خراب شود.آنجاست که باید هزینه های زیادی برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنار بگذاریم.پس بهتر است با آگاهی کامل به بازار برویم.

اطلاعات اولیه درباره انواع ماشین ظرفشویی در بازار ایران

در بعضی ماشين‌ها بازوهای سبدی كه ظرف‌ها را در آن مي‌چينند متحرك است و اين امكان برای افراد وجود دارد كه حالت قراردادن اين ظروف در ماشين را به دلخواه خودتان تغيير دهيد.
بعضی ماشين ظرفشویی‌ها يك سيستم ويژه به نام براق‌كننده هم دارند؛ به اين صورت كه در مرحله آخر آبكشی، مايع براق‌كننده‌اي را روي ظروف مي‌پاشند تا هم شست‌ وشو كامل شود و هم ظرف‌ها برق بيفتند. اين سيستم علاوه بر شفاف‌شدن ظرف‌ها باعث می شود آنها زودتر خشك شوند.

 

بعضی از ماشين‌ ظرفشویی ها براي افزايش استحكام و ايمني سبدها از ريل‌های جديدي استفاده مي‌كنند كه میتوان به وسيله آنها به آساني و بدون هيچ مشكلي سبد را -حتي وقتی كه كاملا پر است- بيرون كشيد؛ به اين دليل كه ريل‌های پاييني عميق‌ تر هستند و همين عمق باعث مي‌شود تا ثبات كامل سبد تضمين شود و دشواری بيرون كشيدن سبد از بين برود.
بعضی ماشين‌ ظرفشویی ها علاوه بر امكان شست‌وشوي بسيار داغ، امكان آب‌كشی اضافی را هم براي مصرف‌كننده‌هاي وسواسي فراهم كرده‌اند.
بعضی ماشين‌ ظرفشوییها به سيستم تايمر تأخيري مجهزند؛ همان سيستمي كه اين روزها در بعضي از ماشين‌ لباسشویی ها هم مي‌بينيم. اين سيستم به شما امكان مي‌دهد تا زمان روشن‌شدن ماشين لباسشويي را هر وقت كه خواستيد تعيين كنيد. بعضي ظرفشويي‌ها هم به سيستم تبادل گرما مجهزند.